Brak mocy po wymianie turbiny

Forum dla użytkowników Renault Megane

Brak mocy po wymianie turbiny

Postautor: czerwus » 24 kwietnia 2012, 21:59

Witam od roku posiadam Renault Megane II 1.9 dci 120km. do tej pory nie sprawiało większych problemów aż do awarii turbiny. W megance została zregenerowana turbina, zostało wszystko prawidłowo złożone i wyczyszczone komputer nie pokazuje błędów, silnik nie dymi i dobrze rozpala, ale nie ma mocy (nie ciągnie na niskich obrotach), pali 17 l na 100km. i przy dużych obrotach cały drga. Może ktoś wie jaka jest przyczyna?
czerwus
Początkujący
Początkujący

Model: Megane II 1.9 dci 120km

Re: Brak mocy po wymianie turbiny

Postautor: michal72 » 25 kwietnia 2012, 00:20

Konieczna diagnostyka komputerowa.
Usterka raczej prosta do zlokalizowania.
Przyjedź do Kielc to go uzdrowimy.
Awatar użytkownika
michal72
Ekspert
Ekspert

Marka: Renault
Model: 1,5 dci i 1,9 dci
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: świętokrzyskie
Miejscowość: Kielce

Postautor: Drobnypijaczek » 24 listopada 2012, 16:20

U mnie podobnie - wymieniona turbina, wtryski, głowica, jeden tłok i co się dzieje? Auto pali ale trzeba nogę na gazie trzymać, żeby zaskoczyło, silnik pracuje równo, ale przyspiesza to jak zdechły słoń tzn. Obroty do góry a prędkość nie rośnie, natomiast spalanie komp pokazuje 12,5 - 14,5 l na setkę. Co się dzieje - z tego co mówił mi jeden gość, który miał niemal identyczny problem muszę oddać auto do "wgrania wtrysków"... Kto mi poleci kogoś we Wrocławiu?
Drobnypijaczek
Początkujący
Początkujący

Model: Megane II 1.5 dci 106 KM
Rok produkcji: 2006
Województwo: dolnośląskie
Miejscowość: Strzelin

Postautor: michal72 » 24 listopada 2012, 20:10

Nie do wgrania tylko do wkodowania.
Operacja bardzo prosta i zajmuje 5 min.
Zrobi ci to każdy kto posiada clipa lub KTS,Launcha,AutoComa,Texe......
Praktycznie każdy warsztat zajmujący się elektroniką samochodową będzie miał diagnoskop którym da się to zrobić.
Awatar użytkownika
michal72
Ekspert
Ekspert

Postautor: Drobnypijaczek » 24 listopada 2012, 20:56

Kolego Michale - taki pytanie: czy jeździć czy sprzedać megane? Ja dostałem swoją na gwiazdkę i chyba przez nią osiwieję, do reszty. W sierpniu 2011 wyleciał, przez miskę olejową korbowód...
Naprawa 3500 PLN, auto u mechanika tydzień, do tego zrobiona na odczepnego... obecnie zaczęło się niewinnie od braku ogrzewania a skończyło - uszczelka pod głowicą - pisaliśmy na ten temat w osobnym poście, następnie wyleciał zawór, który uszkodził tłok i głowicę - wymienione tłok i głowica z Allegro, po tej wymianie padły wtryski (nie chce mi się w to wierzyć, że cyk i nie działają) - kupione używane na Allegro... i zaraz po nich turbina - wymieniona (stara poszła na wymianę jako zamiennik - ludzie którzy ją oglądali stwierdzili po zużyciu wałka w turbinie, że olej jest "zabrudzony" najprawdopodobniej ropą), na tę chwilę koszty napraw sięgnęły 4200 PLN auto 3 tygodnie w warsztacie i nie zanosi się, że to koniec...
Czy ktoś, w sensie niezależny warsztat, jest w stanie ocenić stan rozkładu auta oraz jednoznacznie określić odpowiedź na pytanie jeździć czy sprzedać megane? Każdy "magik" który wsadza swoje brudne łapy w auto twierdzi, że to żywy trup i KONIECZNIE SPRZEDAĆ BO TO SYF, etc. etc. Jak znam życie gonią ten kit każdemu niezależnie czy przyjedzie FIATEM, FORDEM czy SAMĄ JEGO WYSOKOŚCIĄ ROLLCS-ROYCE'M
Co jeszcze może się zepsuć? - Poprzedni właściciel serwisował je w autoryzowanym serwisie (wymieni skrzynię biegów i koło dwumasowe) ma książkę serwisową wraz ze wszystkimi adnotacjami co i kiedy było robione...
OSZALEJĘ PRZEZ TEN SAMOCHÓD... NIE JESTEM PRZESĄDNY, ALE KTOŚ MI GO CHYBA PRZE-PLUŁ... I nie przyjmuję do wiadomości tłumaczenia - ten typ tak ma...
Drobnypijaczek
Początkujący
Początkujący

Postautor: michal72 » 24 listopada 2012, 22:08

Ten typ tak nie ma.
Myślę że lawina posypała się od braku fachowości pierwszej naprawy.
Panewka wraz z korbą mogła się uszkodzić bo one faktycznie tak mają.
Do wymiany korby napewno ściągali głowicę (bo innaczej się nie da).
Została ona złożona na starej uszczelce lub popełniono błąd przy montażu i usterka gotowa (bezapelacyjna wina warsztatu i powinien on ponieść koszty naprawy).
Wtryski pewnie nie padły tylko zamienili je miejscami i powstał problem którego nie umieli rozwiązać.
Odnośnie drugiej usterki nie spotkałem się z przypadkiem żeby się rozpiął zawór.
Pewnie się przestawił rozrząd i jest to też bezapelacyjnie wina mechanika.
Podczas demontażu głowicy była również zdemontowana turbina.
Wystarczył suchy odpał po poskładniu silnika i turbina wyzionęła ducha.
Wszystkie usterki (z wyjątkiem panewki) to moim zdanie wina partaczy którzy dokonywali napraw.
Nie wiem co ci doradzić w tym przypadku bo teraz to naprawde strach jeździć.
Nikt nie jest w tej chwili w stanie stwierdzić fachowości naprawy i zużycia elementów bez rewizji silnika.
Wiadomo że ciągnie to za sobą dodatkowe (niemałe koszty).
Ja w tej chwili już nie bawie się w leczenie tych silników bo ta zabawa się nie kalkuluje.
Za 2500-3000 kupuje słupek 2010-> z minimalnym przebiegiem.
Koszty wychodzą niższe ,silnik praktycznie nowy,ja mam mniej roboty i wszyscy są zadowoleni.
Awatar użytkownika
michal72
Ekspert
Ekspert

Postautor: Drobnypijaczek » 24 listopada 2012, 22:58

Wiesz mam chęć zrobić światu na złość i zwyczajnie nim jeździć. Auto na tę chwilę ma przejechane 208000 km i poza tym, że nie ma mocy wszystko chodzi jeden znajomy, jak to wcześniej pisałem poradził mi tylko telefonicznie, żeby te wtryski "wkodować" i to powinno rozwiązać problem braku mocy... Szkoda mi wsadzonych w niego pieniędzy... Turbina miała luzy już 18000 km temu i kiedyś musiało to nastąpić, tylko co do wtrysków to swoje stare mam ciągle w bagażniku i nie wiem co z nimi zrobić... Jedno jest pewne MAM CHĘĆ ZROBIĆ ŚWIATU NA ZŁOŚĆ i DALEJ NIM JEŹDZIĆ... PS. JAK POZNAĆ CZY MECHANIK JEST FACHOWCEM? IM MNIEJ "UJEBANE" AUTO ODDAJE TYM LEPSZY FACHOWIEC. TAKA MOJA JEST OPINIA.
Drobnypijaczek
Początkujący
Początkujący

Postautor: michal72 » 24 listopada 2012, 23:27

Jedyna zasada to nie naprawiać auta w niesprawdzonych warsztatach.
Renówka jest niestety takim autem że wielu uniwersalnych mechaników od wszystkiego się na niej wykłada.
Nie jesteś na forum odosobniony ze swoim przypadkiem.
Awatar użytkownika
michal72
Ekspert
Ekspert

Postautor: Drobnypijaczek » 25 listopada 2012, 16:16

Jeszcze jedno pytanie, co jeśli po wkodowaniu wtrysków sytuacja się nie poprawi?
Szykować się na wycieczkę do Kielc?
Drobnypijaczek
Początkujący
Początkujący

Wróć do Renault Megane